14.11.2019, 20:00

CHERRY/SKOLIK Project + WOJCIECH KAROLAK

Finał 18 edycji cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2019. 

miejsce:
Scena Bajka – Kino Amok
ul. Dolnych Wałów 3, 44-100 Gliwice
kup bilet prowadź do celu

Będzie to koncert w prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie. Gwiazda nowojorskiej sceny jazzowej, wybitny polski perkusista i gość specjalny, bowiem na koncercie w Gliwicach wystąpi prawdziwa ikona jazzu, świętujący swoje 80 urodziny Wojciech Karolak. Podczas tego specjalnego koncertu zasiądzie za fortepianem, a więc będzie to powrót do tradycji i niezwykle rzadka gratka dla miłośników jazzu.

Ed Cherry - jeden z najlepszych nowojorskich gitarzystów jazzowych. Występował w kwartecie Dizziego Gillespiego, w big bandzie oraz w The United Nation Orchestra, której płyta „Live at Royal Festival Hall” zdobyła nagrodę Grammy. W latach 1997–1998 Cherry współtworzył latynoski jazz band „Crisol”, którego liderem był Roy Hargrove.

Wojciech Karolak - absolutna legenda i żywa historia polskiego jazzu. Współpracownik m.in. Krzysztofa Komedy, Janusza Muniaka, Zbigniewa Namysłowskiego, Tomasza Szukalskiego czy Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Wirtuoz organów Hammonda, pianista, kompozytor, ale także saksofonista. W roku 2019 świętuje swoje 80 urodziny. I będzie to doskonała okazja by oddać mu hołd i złożyć życzenia także w Gliwicach, podczas cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą.

Arek Skolik - to nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Lista jego współpracowników jest bardzo długa i obejmuje zdecydowaną większość najlepszych polskich jazzmanów.

W koncercie udział wezmą także dwie wschodzące gwiazdy młodej europejskiej sceny jazzowej, czyli Maciej Kitajewski na kontrabasie i Paweł Palcowski na trąbce.

Sprzedaż biletów (prowadzona przez kasy Teatru Miejskiego w Gliwicach i Bilety24).

Organizator i pomysłodawca:

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij