27.11.2018, 11:35
Daniel Ryciak

Rafał Gorzycki w Gliwicach

Premiera płyty, która odbędzie się w ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą.

Rafał Gorzycki w Gliwicach

Uznawany za jednego z najoryginalniejszym polskich twórców, zarówno jako kompozytor, perkusista i muzyka jazzowy. W 2010 został nominowany do „Fryderyków" za album „Dziki Jazz". Rok później kwartet Dziki Jazz został laureatem „Nagrody Polskich Melomanów" w kategorii „Free Jazz" w plebiscycie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Gorzycki doceniany jest także daleko poza granicami kraju. Największy amerykański portal jazzowy - All About Jazz przyznał Gorzyckiemu tytuł „The Best Coming Premiere" za jego autorski album „Realium". Wydawnictwo - „Moon in June" - wydawca legendarnego Soft Machine, umieściło w 2014 r. dwa utwory Rafała na swojej składance zawierającej najciekawszą muzykę jazzową z całego świata.
W Gliwicach pojawi się 29 listopada z premierową odsłoną swojego najnowszego dziecka, czyli Ensemble Tuning. To propozycja nie tylko dla fanów twórczości Rafała Gorzyckiego, ale przede wszystkim dla miłośników pozbawionej banału nieoczywistej muzyki, która wymyka się wszelkim barierom gatunkowym. Warto się wybrać i doświadczyć tego samemu. W ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij